HTML

Mario

Ezen az oldalon Mario-val és társaival találkozhattok. Friss híreket, információkat, érdekességeket, tippeket osztok meg veletek Mario-val kapcsolatosan. Nagyon sokféle Mario játék létezik, mindet megpróbálom majd bemutatni nektek. Bemutatom nektek Mario és társai világát, történetét. Remélem velem tartotok.:)

Friss topikok

Linkblog

Archívum

Nintendo története

2011.02.09. 10:03 :: Atee

 Egy cég, ami már 120 éve működik, már a csőd szélén is állt, de 25 évvel ezelőtt egy nagy lépést tettek, beléptek a videojátékiparba és világhírnevet szereztek? Röviden így is összegezhetnénk a  NINTENDO-t.Nézzük is bővebben, mi is történt ezzel a céggel és hogy lendítette fel a videojátékipart?

 

 

1)      A Kezdet (1889-1975)

 

Fusajiro Yamauchi alapította a Nintendot 1889ben egy kicsiny vállalkozásként. Eleinte csak kártyákat gyártottak kézzel Kyotóban. Nagy sikert aratott Japánban. 1956-ban hozzáférést nyert a Disney karakterei felhasználásához, így Disney kártyákat is nyomtathattak, ami úgyszintén nagy sikert aratott. 1963 és 1968 között a Nintendo kísérleti lépéseket tett a cég hírnevének az öregbítésének érdekében: taxivállalatot, szerelmi szállodaláncot, Tv csatornát, élelmiszeripari vállalatot, ill. további játékgyárakat hoztak létre Nintendo címen. A játékgyárakat leszámítva egyik próbálkozás sem vált be.  A 60as évek végén a kártyák iránti kereslet nagyon lecsökkent, ennek hatására a cég a csőd szélére került óriási hitelállománnyal. Ekkor kellet lépnie a Nintendonak, a cég élete múlott a döntésen.Belépnek, az akkor még gyerekcipőben járó videojátékpiacba.

2)      Kezdeti lépések a videojáték-piacban(1975-1983)

 

Első lépése:1975ben megszerezték a Magnavox Odyssey eladásának jogát Japánban. Ez már a cég számára egy kisebb sikert aratott, ugyanis ekkoriban az otthoni játékkonzolok nagyon ritkák voltak! Következő lépésként játéktermi gépeket gyártottak mint pl.: Computer Othello; Radar Scope; Donkey Kong. Donkey Kong és Mario(eleinte Jumpmannek hívták) óriási sikert aratott a játéktermekben. Ezután kiadta Nintendo az első otthoni konzolját a 70es évek végén, ami elég kezdetleges volt, a  kevés játékszámmal. Főleg Japánban tudtak értékesíteni belőle.

3)      Az első nagysikerű konzol, amivel berobban a videojáték-iparba: a NES (1983-1992)

 

Nintendo Entertainment System (Nintendo szórakozási rendszer) azaz NES. Elsőzör 1983ban adták ki  Japánban Famicom néven (Family Computer azaz családi számítógép). Ezt a nevet Amerikában nem adhatták, mivel a ?családi? szó eltaszíthatja az egyes vásárlókat, így lett a szórakozási rendszer a neve USAban és EUban. 8bites technológiának köszönhetően új utak nyíltak a videojátékok fejlődésében. 1983ban mélypontba jutott videojáték-ipar fellendülését köszönhetjük ennek a konzolnak. 1985ben jelent meg USAban; EUban, végül az egész világot meghódította. Igazából csak a SEGA volt az ellenfele a Master Sytemmel és a Genisissel, amik csak az EUban és Dél-Amerikában hóditottak. Ezt az újabb nagy sikert az óriási játékszámnak köszönhető: több mint ezer játék egy konzolon, ill. a Super Mario Bros sorozatnak! A csomaghoz tartozott az alapgép+2joy+1pisztoly+1 kazetta. Több mint 60millió darabot adtak el az egész világban, ezzel az egyik legsikeresebb konzolok közzé nevezhetjük. Sajnos kalóz, azaz feltört változata is megjelent a piacokon, ami az olcsóságának köszönheti a sikerét?

4)      A siker tovább folytatódik a Nintendo köv. konzolával: a SNES (1992-1996)

 

SNES: Super Nintendo Entertainment System (Japánban: Super Famicom; Dél-Koreában: Super Comboy). Ez a Nintendo a NES után kiadott következő konzolja. 16bites technológia miatt a játékok tovább fejlődtek a NEShez képest grafikában és hanghatásban egyaránt. 1990 Nov. 21-én adták ki Japánban; 1991 Aug. 31.-én É.-Amerikában; 1992. ápr. 11.én EU-ban. Amerikában 199$-ért volt kapható, Angliában 150L-ért. A csomaghoz tartozott egy alapgép+1joy+Mario kazetta(?). Ez a konzol is ugyanúgy nagysikerű volt mint a NES, több mint 60millió darabot adtak el belőle, de nem tudta túlszárnyalni, ugyanis a SEGA a Megadrive (Genisis) konzolával egyaránt nagy sikereket ért el USAban és Ázsiában. Ugyanúgy kazettás(cartridge) volt a SNES is, mint a NES, csak jóval nagyobb memóriával. Bár a Nintendo ezt tovább szerette volna fejleszteni, az akkoriban még újdonságnak számító cd-s lejátszóval, azaz a játékokat CDn is ki lehetett volna adni, ez jóval nagyobb tárhelyet biztosított volna? Nintendo meg is kezdte a tárgyalásokat ez ügyben a Sonyval, de nem tudtak megegyezni, így a Cds SNES már csak egy álom maradt, míg a Sony tovább fejlesztette és kiadta a saját konzolját a Sony Playstationt.

5)      A várva várt siker nem következik be: Nintendo 64 (1996-2001)

 

Nintendo64: A 64bites processzor technikáról nevezték el. Ezt a konzolt a SNES után adták ki 1996 Jún. 23-án Japánban; 1996 Sept. 29-én USAban; 1997. Már. 1-én EUban. USAban 199$ volt az ára, marketing szlogenje: Get N, or get Out! SNES-hez képest óriásit fejlődött a grafikája. Az összes játék 3D-s, processzora is jóval fejlettebb és gyorsabb, mint a SNES-é. A bevezető mondatból is látszik, hogy nem hozott nagy sikert a Nintendo 64 a többi konzolhoz képest. 32 milliót adtak el belőle. Ez az eredmény főleg a PlayStation nagy eredményességének köszönhető, ugyanis több mint 100 milliót adtak el belőle. Míg a Nintendo továbbra is kazettán adta ki a játékait N64re, addig a Sony CD-n adta ki. Mint már említettem a CDn jóval nagyobb tárhelyet tud biztosítani a játéknak, így jóval nagyobb szabadságot adtak a programozóknak a játékok megírásához. PlayStation hardverei is jóval fejlettebbek voltak, mint a N64é!

6)      Nintendo gyengélkedése tovább folytatódik: Gamecube (2001-2006)

 

Gamecube-t a Spaceworld-ön és az 1999es E3  kiállításon mutatták be 2000ben Dolphi neven.  Hivatalosan 2001. Sept. 14.-én Japánban; 2001. Nov. 18 USA; 2002. Máj. 3-án EUban; 2002. Maj. 17-én Ausztráliában. Nintendo első konzola, amit optikai adattárolón adtak ki. Speciális 1,5GB DVD-ROMon adták ki a játékokat. Ellenfelei a Sony PlayStation 2, és a Microsoft Xbox volt. Mint a főcímből is látszódik, a Nintendo ismét nem tudta túlszárnyalni ellenfeleit. A Gamecube-ból 21 milliót adtak el, míg a Sony PlayStationból 120 milliót(!); XBOXból 25milliót. A Nintendonál elgondolkoztak azon is, hogy mi lenne ha követnék a SEGA példáját és felhagynának a konzolgyártással, és csak játékokat fejlesztenének. De  kijelentették, hogy ha a konzolgyártást abbahagynák, akkor a játékfejlesztést is, tehát nem követik a SEGA példáját? Még szerencse?

7)      Újra sikeres tud lenni a Nintendo?: Wii (2006-napjainkig)

 
Az új konzol neve először Nintendo Revolution lett volna de 2006 áprilisában átkeresztelték Wii-re. A Wii egy szójáték eredményeképpen jött létre, mely a „We”, azaz a „Mi” szóból ered, és amit „ii”-re alakítottak, mert a legtöbb saját gyártású játék két személy részére készült. 2006.szeptember 14-én és 2006.szeptember 15-én a Nintendo a megjelenés dátumával, árakkal és értékesítéssel kapcsolatos információkat jelentett be Japánban, Észak-Amerikában, Dél-Amerikában, Ausztráliában, Ázsiában valamint Európában.
2006. június 7-én a Nintendo értékesítési terveiben 6 millió eladott konzol és 17 millió szoftver szerepelt az idei évtől következő év március 31-ig. Ez 4 millióval több konzol, mint amit terveztek az év végéig. 2006. szeptember 14-én bejelentették, hogy a 2006. évi szállítmányok nagy részét Amerikában tervezik eladni.
Annak ellenére, hogy nagyon sok 7. generációs játék ára 60 dollár körül mozog, a Wii játékokat 50 dollár környékére célozta be a legtöbb kereskedelmi árusítóhely.
2006. december 14-én közölték, hogy a Wii lett a leggyorsabban eladott játékkonzol az ausztrál történelemben 32901 eladott darabbal 4 nap alatt, leelőzve ezzel az Xbox 360-at, melyből 30241 darabot adtak el a megjelenés hetében. A Wii mostanra már 85 milliós eladott példányszámmal büszkélkedhet.:)

 

 

 

Szólj hozzá!

Címkék: történet nintendo wii snes nes gamecube

A bejegyzés trackback címe:

https://mariojatekok.blog.hu/api/trackback/id/tr112648637

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása